Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů 1

Pamětnické příběhy, které objevili žáci a studenti z Berounska, v rámci projektu Paměti našich sousedů budou slavnostně prezentovány ve čtvrtek od 16:30 v aule Základní školy Radotín.

Slavnostního aktu se zúčastní i starostka Soňa Chalupová, město Beroun totiž v letošním ročníku má hned dvě zastoupení.

Žáci Jungmannovy základní školy se ve svém projektu věnují Jaroslavu Frolíkovi, který byl po roce 1968 zbaven zaměstnání, následně musel vykonávat podřadné práce a v roce 1989 se stal jednou z výrazných osobností Sametové revoluce v Berouně.

Další medailonek natočili žáci Základní školy V Zahradách o Heleně Bartoňové a přibližují tak životní příběh optimistické ženy, která si i v neveselých chvílích udržela smysl pro humor.

Do projektu se v berounském regionu zapojilo ještě dalších osm školních týmů. Více se o projektu dozvíte na webových stránkách Příběhy našich sousedů, kde jsou k dispozici i samotná videa.

Datum vložení: 17. 4. 2024 13:19
Datum poslední aktualizace: 17. 4. 2024 13:34